Hovorí sa, že „život je zmena“. Áno, je to prirodzená súčasť života, ktorú viac priraďujeme k mladosti – meníme školy, zamestnania, bývanie, partnerov… postupne už máme vychodené koľaje a máme radi „to sví jistý“ .
Eva Baluchová nám priblíži, čo ju primälo prehodiť „výhybku“ a vo veku, kedy sa už bežne rozmýšľa nad dôchodkom, sa oblúkom dostala k tomu, čo ju zaujímalo v mladosti.
Danica Kováčová je majiteľkou reštaurácie a celozrnnej pekárene Biolka v Modre – Kráľovej, v ktorej propaguje vedomejší prístup k pohľadu na to, čo jeme.
Na jeseň 2014 sa stala kňažkou Bohyne Živeny a vedie prechodové ženské rituály. Je autorkou väčšiny textov na CD-čkach Kňažiek Živeny „Kolo roku“, „Kolo života“ a „Kolo lásky“. Jej túžbou je pomáhať ženám pocítiť svoju vlastnú ženskú podstatu, dovoliť si vyjadriť ju v tvorivosti a uveriť v seba.
Čo ju priviedlo od technických vecí k písaniu básní – textov? Aké krízy a výzvy musela prekonať, aby bola tým kým je?
O tom všetko je náš dnešný rozhovor 🙂
S propagátorkou ZeroWaste životného štýlu Petrou Slezákovou hovoríme aj o tom, ako očistiť seba a svoj domov, ale vytvoriť čo najmenšiu záťaž – odpad, chemikálie – pre prírodu. Ako nastaviť celkovo náš životný štýl tak, aby sme vytvárali čo najmenej odpadu?
Petra nám povie aj o tom, ako sa k tomuto životnému štýlu prepracovala. Čo všetko musela v svojom živote zmeniť; na čo si dať pozor, aby sa z nej nestala „ekoteroristka; čo jej táto zmena priniesla.
Katarína Ameeta Holubová je svetovou online líderkou v tvorení z pedigu.
Jej tvorba je pestrá, zaujímavá a inšpiratívna. Rovnako, ak nie viac, je zaujímavý aj jej príbeh, ako sa k tomu, čo teraz robí, dopracovala.
Bola jej cesta priamočiara a hladká? Aké výzvy a prekážky musela prekonať? S čím sa popasovať? Čo ju inšpirovalo a podporilo v náročných momentoch?
Rozmýšľate niekedy nad tým, ako sa ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli dostali k danej práci, čo ich formovalo a ovplyvňovalo v detstve?
Aj o tom bol rozhovor so skvelou Evou Kiedroňovou – medzinárodne uznávanou autorkou unikátnej metódy starostlivosti o dieťa.
Bohužiaľ rozhovor prerušili nečakané technické problémy, takže k vyslovene k téme zrelosti sme sa už nedostali😕 Pani Eva však zvládla situáciu s gráciou a pokojom sebe vlastným, čo len svedčí o jej osobnostných kvalitách.

S filmovou výtvarníčkou a stylistkou Stáňou Šlosserovou sme hovorili o jej ceste do hollywoodskych ateliérov, o tom ako by mohol vyzerať šatník zrelých žien, ako si tvoriť „outfit“ aj ako šatník vytriediť.

S Ľubicou Sivákovou budeme dnes rozoberať aké sú možnosti zrelých žien v starostlivosti o pleť – ako ju ráno naštartovať, počas (nabitého) dňa udržať sviežu a večer ju očistiť a vyživiť; čo keď ráno nestíhame a čo ak máme dostatok času; ako si vybrať pre seba vhodnú kozmetiku a či má kozmetika niečo spoločné s ekológiou a mnoho iného…

S Viktoriou Guth o tom, že mať v rodine zdravé financie neznamená obmedzovať sa a škrtiť každé euro, ale je to o plánovaní a nastavení priorít. Viktoria sa s nami podelí o účinné dlhodobé stratégie, aj o konkrétne tipy, ako ušetriť na nákupoch potravín.

Ekodepresia? Ekofrustrácia? Čo to je? Nie je to také zriedkavé, ako by si človek myslel. Čo môžeme robiť, aby sme sa vyhli takýmto stavom a zároveň urobili niečo pre seba, ďalšie generácie a planétu? O tom nám porozpráva Matej Brišák – sprievodca udržateľným životom.

So skúsenou lektorkou jogy Ľubicou Hudecovou Račekovou rozoberieme vplyv hormónov na naše telesné a duševné zdravie. Dozviete sa, ako jednoduchým cvikom a dýchaním ovplyvniť chuť na sladké (samozrejme nie jednorázovo 😉 ), či ako zmierniť dopad jesenných depresií.

Eva Baluchová nám objasní, čo je systém. V akých rôznych systémoch žijeme. Ako systém vzniká a zaniká a čo robí preto, aby prežil. Tiež o tom, ako v systémoch fungujeme a čo vieme zmeniť. Eva Vám ukáže aj jednoduchú aktivitu, ktorá Vám môže pomôcť pri rozhodovaní – nech sa to rozhodovanie týka čohokoľvek.

V tomto úvodnom rozhovore s Karolínou Kunftovou sa dozviete, čo je naturopatia. Prečo je strava žien (nie len v menopauze) dôležitá . Ako strava ovplyvňuje hormóny a čo ešte funguje – bylinky, doplnky.