Milujem pohyb.

Začínala som zľahka – baletom. V deviatich rokoch som na dlhých takmer tridsať rokov zakotvila pri hádzanej. Najskôr ako hráčka, neskôr ako trénerka.


Šport ma naučil mnohému:
samostatnosti – postarať sa o seba, zbaliť sa na cestu, zorientovať sa v cudzom prostredí,
schopnosti vysporiadať sa s prehrou aj s konkurenciou,
komunikácii so spoluhráčkami aj súperkami, s trénermi aj s rozhodcami, s deťmi aj s ich rodičmi,tímovej spolupráci, keďže som bola neraz kapitánkou družstva,
organizovaniu svojho času, ale aj rôznych menších či väčších akcií, medzinárodných turnajov, exhibičných zápasov,  
disciplíne,
schopnosti určiť si priority


Keď dozrel čas a skončila som s hádzanou, prešla som na jogu. Úplne prirodzene, veď od pätnástich rokov cvičím každé ráno Pozdrav Slnku. Najskôr som preferovala dynamické štýly, napr. powerjogu. Postupne, ako som prenikala čoraz hlbšie k podstate tohoto komplexného cvičenia tela a mysle, môj prístup sa zjemňoval a cez flowjogu som sa dostala až k jogovej terapii.


Fyzické aktivity som konfrontovala s teoretickými poznatkami paralelne získavanými intenzívnym štúdiom a opačne, pričom ma vždy zaujímali aj netradičné prístupy.


O svoje vedomosti a skúsenosti som sa vždy rada podelila. V súčasnosti ich využívam pri organizovaní rôznych akcií , či už ide o prednášky, workshopy, kurzy a besedy v rámci osobnostného rozvoja, alebo o pohybové activity, najmä jogu.


Pretože jednoducho: Milujem pohyb 🙂